sestdiena, 2012. gada 18. augusts

Liepājnieki pelnīti apspēlē "Skonto"

Latvijas futbola Virslīgā ļoti svarīgu uzvaru izdevies izcīnīt "Liepājas Metalurgam", kas savās mājās ar 1:0 pārspēja Rīgas "Skonto". Vienīgos vārtus ar skaistu tālsitienu guva Rits Leliūga, bet vēl vairākas iespējas liepājnieki neprata izmantot, trīs reizes trāpot arī pa pārliktni.
„Skonto” rindās šīsdienas cīņā nevarēja laukumā iziet Kristaps Blanks un Vitālijs Maksimenko, savukārt mājiniekiem nevarēja palīdzēt aizsardzības balsts Pāvels Mihadjuks un uzbrucējs Vladimirs Kamešs.
Divu Latvijas futbola grandu spēle iesākās ar abpusēji izveidotiem pusmomentiem, taču pamazām iniciatīva pārgāja liepājnieku pusē, kas izteikti centās spēlēt uz vienīgo uzbrucēju Ģirtu Karlsonu. „Skonto” darbojās daudzveidīgāk, bet liepājnieku aizsardzība pirmajā puslaikā tā arī neļāva viesiem izveidot kādu bīstamu situāciju pie Pāvela Doroševa sargātā cietokšņa. Ko nespēja rīdzinieki, to ar uzviju paveica „Metalurgs”. 23. minūtē Rits Leliūga saņēma bumbu laukuma vidusdaļā, neviena netraucēts pietuvojās soda laukumam, no 20 metriem triecot bumbu kreisajā apakšējā vārtu stūrī – 1:0. Jau pēc divām minūtēm Genādija Soloņicina centrējumu vārtu guvumā centās pārvērst Mindaugs Bagužis, taču „Skonto” glāba pārliktnis! Lai nu kā, vārtu guvums netiktu ieskaitīts, jo līnijtiesnesis fiksēja aizmugures stāvokli. 33. minūtē perfektā pozīcijā pēc Soloņicina centrējuma nonāca Leliūga, taču šoreiz neviena netraucētais lietuvietis no sešiem metriem sita tieši virsū Māliņam. Pēc 45 minūtēm minimāls pārsvars liepājniekiem.
Otrā puslaika ievadā Leliūgam bija vēl viena iespēja izcelties, kad pēc stūra sitiena izpildes bumba nonāca pie viņa 4 metru attālumā no vārtiem, taču sitiens bija pagalam neprecīzs. Uzreiz pēc tā asi pret Zirni nospēlēja Labuks, kas izraisīja asu vārdu apmaiņu laukuma malā, kā arī trīs dzelteno kartīšu parādīšanu. Skontieši bumbu kontrolēja vairāk, bet izdomas uzbrukumā joprojām trūka. Liepājnieki vienā no saviem uzbrukumiem varēja dubultot pārsvaru, pie tam atkal uzbrukuma smailē bija Leliūga. Lietuvieša sitienu Māliņs nespēja tvert, toties vietā bija pārliktnis! 66. minūtē savu iespēju sagaidīja arī Karlsons, bet sitiens ar galvu lidoja virs vārtu rāmja. „Skonto” atbildēja ar perfektu pretuzbrukumu 70. minūtē – Šabala izrāvās pa labo malu, ieskrēja soda laukumā, no kurienes arī izdarīja sitienu, kuru ar kājām atvairīja Doroševs.
Sadusmotie mājinieki pēc kārtējās standartsituācijas trešo reizi norībināja pārliktni (Bagužis), savukārt Karlsona akrobātiskais sitiens mērķi nesasniedza. Liepājnieki turpināja uzbrukt krietni vairāk un bīstamāk, bet tad nevajadzīgā situācijā otro brīdinājumu saņēma Soloņicins, uz desmit minūtēm atstājot savus partnerus mazākumā.
Šajā laikā "Skonto" daudz kontrolēja bumbu, taču līdz pat kompensācijas laika pirmajai minūtei darbības uzbrukumā bija bezzobainas. Kompensācijas laikā bīstami vārtiem pietuvojās Mingazovs, kuru notrieca Hmizs. Rīdzinieki pieprasīja 11 metru soda sitienu, bet Aleksandrs Anufrijevs lika izpildīt soda sitienu no 16 ar pusi metriem. Mingazova sitienu apakšējā stūrī Doroševs ar pūlēm atsita, bet Savčenkova papildinājumu nobloķēja Afanasjevs. Ļoti pelnīta "Metalurga" uzvara, kas ļauj turpināt cīņu par čempionu titulu.
Vārti: Leliūga 23’
Brīdinājumi: Tamošausks, Soloņicins, Hmizs – Fertovs, Labuks.
Noraidījumi: Soloņicins 82’.
Metalurgs: Doroševs, Hmizs, Mežs, Bagužis, Zirnis, Soloņicins, Tamošausks, Leliūga, Savaļnieks (Kalns 90+3'), Afanasjevs, Karlsons.
Skonto: Māliņš, Savčenkovs, Rode, Amirhanovs (Sato 77’), Gjorgijevskis, Fertovs, Rugins, Mingazovs, Rioss (Sineļņikovs 62’), Šabala, Labuks (Stuglis 81’).